Rozšířené vyhledávání

Hledání v položce Západ a Východ. II, Tradice a současnost : (literární směry a žánry ve slovanských a západních literaturách jako reflexe stavu světa). Pokud chcete hledat v celé databázi, použijte tento formulář.
Nápověda: Pokud hledáte podle klíčových slov z plného textu dokumentu, mějte na paměti, že databáze obsahuje dokumenty v různých jazycích.
Vyhledává v celé databázi.
Vyhledává pouze v záznamech (metadatech) dokumentů.
Autor nebo další původce dokumentu (editor, překladatel aj.).
Zvolíte-li „stať“, vyhledáváte v časopiseckých článcích, sborníkových příspěvcích a kapitolách monografií.
Zobrazují se záznamy 1 - 14 z celkového počtu 14

Kapitola
Bartoňková, Dagmar. Satira menippea nell'opera di Giuliano l'Apostata. In: Západ a Východ. II, Tradice a současnost : (literární směry a žánry ve slovanských a západních literaturách jako reflexe stavu světa). 1998, s. 6–27.

Kapitola
Lepilová, Květuše. Рецепция и поэтическое сознание литературы : (европейская методология 1-ой половины 20 века). In: Západ a Východ. II, Tradice a současnost : (literární směry a žánry ve slovanských a západních literaturách jako reflexe stavu světa). 1998, s. 168–178.

Kapitola
Pospíšil, Ivo. Život protopopa Avvakuma a Karamzinovy Dopisy ruského cestovatele jako uzlové body ve vývoji ruského románu. In: Západ a Východ. II, Tradice a současnost : (literární směry a žánry ve slovanských a západních literaturách jako reflexe stavu světa). 1998, s. 85–109.

Kapitola
Fryčer, Jaroslav. L'art et la littérature dans Le Magicien d'Alphonse Esquiros : remarques sur la poétique du roman français à l'époque romantique. In: Západ a Východ. II, Tradice a současnost : (literární směry a žánry ve slovanských a západních literaturách jako reflexe stavu světa). 1998, s. 73–84.

Kapitola
Dohnal, Josef. Narušení komunikace mezi literárními postavami u Leonida Andrejeva a Franze Kafky : (na materiálu povídek Gubernátor a Proměna). In: Západ a Východ. II, Tradice a současnost : (literární směry a žánry ve slovanských a západních literaturách jako reflexe stavu světa). 1998, s. 122–131.

Kapitola
Baránková, Drahomíra. Podoba hagiografického "nad"žánru ve II. knize Dialogů Řehoře Velikého. In: Západ a Východ. II, Tradice a současnost : (literární směry a žánry ve slovanských a západních literaturách jako reflexe stavu světa). 1998, s. 28–37.

Kapitola
Skutil, Jan. Misijní práce ve střední Evropě podle Conversia Bagoariorum et Carantanorum v protikladu k slovanským pramenům 9. století. In: Západ a Východ. II, Tradice a současnost : (literární směry a žánry ve slovanských a západních literaturách jako reflexe stavu světa). 1998, s. 47–60.

Kapitola
Mikulášek, Miroslav. Úvod. In: Západ a Východ. II, Tradice a současnost : (literární směry a žánry ve slovanských a západních literaturách jako reflexe stavu světa). 1998, s. 4–5.

Kapitola
Kšicová, Danuše. Итальянское Возрождение в творчестве Д.С. Мережковского. In: Západ a Východ. II, Tradice a současnost : (literární směry a žánry ve slovanských a západních literaturách jako reflexe stavu světa). 1998, s. 110–121.

Kapitola
Binová, Galina Pavlovna. Жанровые модификации новейшей русской прозы. In: Západ a Východ. II, Tradice a současnost : (literární směry a žánry ve slovanských a západních literaturách jako reflexe stavu světa). 1998, s. 156–167.

Kapitola
Mikulášek, Miroslav. "Герметический роман" и его мифический генус в литературах Востока и Запада "Доктор Живаго" Б. Пастернака и проза Р.М. Рильке и Г. Хессе. In: Západ a Východ. II, Tradice a současnost : (literární směry a žánry ve slovanských a západních literaturách jako reflexe stavu světa). 1998, s. 132–143.

Kapitola
Seidl, Ivan. Petrarchismo, generi letterari in epoca moderna e letteratura centroeuropea (boema). In: Západ a Východ. II, Tradice a současnost : (literární směry a žánry ve slovanských a západních literaturách jako reflexe stavu světa). 1998, s. 61–72.

Kapitola
Lukavská, Eva. Función del mito en la novelística de Ernesto Sábato. In: Západ a Východ. II, Tradice a současnost : (literární směry a žánry ve slovanských a západních literaturách jako reflexe stavu světa). 1998, s. 144–155.

Kapitola
Kopecký, Milan. Putování jako vůdčí motiv literárního díla. In: Západ a Východ. II, Tradice a současnost : (literární směry a žánry ve slovanských a západních literaturách jako reflexe stavu světa). 1998, s. 38–46.